100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 08.11.2018r. świętowaliśmy w Przedszkolu 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z najstarszych grup (grupa „Motyle” i „Pszczółki”) przygotowały dla pozostałych członków naszej przedszkolnej społeczności montaż słowno – muzyczny. Honorowymi gośćmi podczas uroczystości byli: major Adrian Droździel, starszy szeregowy Tomasz Turski oraz plutonowy Piotr Kołpacki. Podczas występu dzieci recytowały wiersze oraz  śpiewały piosenki patriotyczne, dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, zatańczyły krakowiaka oraz taniec z flagą Polski do utworu Bartosza Chajdeckiego. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Poniżej umieszczamy kilka zdjęć, więcej zdjęć z tej uroczystości dostępnych jest w zakładce galeria – uroczystości i imprezy przedszkolne 2018/2019.